thumb2

Dzień 1. marca w Peru to początek nowego roku szkolnego. Uczniowie w wypranych i wyprasowanych mundurkach maszerują do szkół. Nieistotne, czy pochodzą z ubogich czy zamożnych rodzin - mundurek i biała koszula są obowiązkowe. Buty muszą być codziennie wypastowane. Za zaniedbany strój obniżane są punkty z zachowania

Czytaj dalej >>
thumb3

Czy budzą się we mnie w związku z tym jakieś obawy? Dzisiaj rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, czas refleksji, nie tylko myślenia o rzeczach materialnych, które powinniśmy zmienić, czego nie powinniśmy kupować. Post jest czasem przede wszystkim zmian duchowych. Wyobrażam sobie sprzedawcę w sklepie, miłego, z rękami otwartymi, serdecznego, pomaga mi podwieźć do kasy wózek z zakupami. W sklepie nie ma jednak cen na produktach. Nie ma też promocji i obniżek z powodu zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Czytaj dalej >>
thumb4

Przechodząc przez bramę Domu Św. Jana Bosco w Calca, niewidzialna siła sprawia, że zatrzymujesz się zaskoczony, zapytujesz: „Jak oni to zrobili?” Jak zbudowali Dom w takim miejscu?”. Od wejścia widok zapiera dech. Salezjańska placówka w Calca jest otoczona lodowcami Pitusiray i Sahuasiray.

Czytaj dalej >>

Administracja strony

Wszelkie uwagi techniczne i graficzne dotyczące strony prosimy kierować na adres mailowy: ala.cyganik@hotmail.com. W temacie wiadomości prosi się o wpisanie klauzuli [strona www:misjarodzina].