Peru

about-me

Historycznie

Peru jest krajem o bogatej historii. To jedno z państw o dużej różnorodności. Na terenie obecnego Peru przed okresem kolumbijskim istniało wiele rozwiniętych cywilizacji indiańskich. Po zdobyciu Peru przez hiszpańskich konkwistadorów, kraj stał się największą potęgą całej Ameryki Południowej i najbogatszym wicekrólestwem Hiszpanii.
Dopiero w 1821 roku Peru uzyskało całkowitą niepodległość i ogłosiło swą niezależność.
Najbardziej znana cywilizacją, którą zajmowała teren Peru byli Inkowie ze stolicą swego Imperium w Cusco. Do dziś bardzo znana jest ich twierdza Machu Picchu, uznana za jeden z Cudów Świata. Historyczne Państwo Inków obejmowało kilka krajów, wśród nich: Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Kolumbia i Argentyna. Imperium, o którym wzmianki pojawiają się już w XII wieku, na przełomie 200 lat rozwinęło się wiele dziedzin, które do dziś pozostają w sferze tajemnicy - m.in. system rygacyjny, astronomia, kalendarz, medycyna, pismo kipu, język keczua, siły zbrojne, komunikacja i transport, budownictwo czy wierzenia.


O bliźnim trzeba mowić dobrze albo milczeć.

Święty Jan Bosco


Administracja strony

Wszelkie uwagi techniczne i graficzne dotyczące strony prosimy kierować na adres mailowy: ala.cyganik@hotmail.com. W temacie wiadomości prosi się o wpisanie klauzuli [strona www:misjarodzina].